Kaip taupyti energiją

Norint sumažinti žalingą poveikį aplinkai, būtina taupyti energiją. Anglis, dujos ir nafta yra neatsinaujinantys energijos šaltiniai. Atominėse elektrinėse paliekamos radioaktyviosios atliekos - jos dar nėra apdorojamos taip, kad būtų saugu.

Kiekvienas žmogus gali tinkamai pasirūpinti elektra ir taip prisidėti prie aplinkos apsaugos. Aš jums pasakysiu, kaip galite sutaupyti elektros energiją.

Kaitinamąsias lemputes pakeiskite šviesos diodais

taupant elektros energiją apšvietimui

Lyginant su kaitinamosiomis lempomis, LED lempos sunaudoja 6–10 kartų mažiau elektros energijos ir tarnauja apie 50 kartų ilgiau. Palyginti su energiją taupančiomis, jie sunaudoja 1, 5-3 kartus mažiau elektros energijos ir dirbs 10 kartų ilgiau.

Jei yra dujų, atsisakykite elektrinio virdulio

Elektriniai virduliai sunaudoja daug elektros energijos - populiariausių modelių galia viršija 2 kW. Palyginimui: moderni LED lempa per valandą sunaudoja apie 10 vatų, tai yra, 200 kartų mažiau.

Jei bute yra dujos, geriau naudoti klasikinį virdulį - tai žymiai sutaupys pinigų ir elektros.

Pasirinkite buitinius prietaisus, turinčius aukštą energijos vartojimo efektyvumo klasę

Visų buitinių elektros prietaisų energinio naudingumo klasė yra nurodyta. Tai prietaiso energijos suvartojimo per laiko vienetą - ciklo ar valandos - rodiklis. Prietaisai, kuriuose sunaudojama ypač mažai energijos, gali būti paženklinti A ++ ir A +++.

Vienas šaldytuvas arba viena skalbimo mašina, turinti aukštą energijos vartojimo efektyvumo klasę, sutaupys šiek tiek energijos, tačiau visame pasaulyje tokie prietaisai sumažina bendrą elektros energijos sąnaudas.

Naktį naudokite technologijas

Žmonės gali naudotis kelių tarifų elektros apskaitos sistema, kurioje 1 kW kaina skiriasi priklausomai nuo dienos laiko. Naktį elektra yra pigesnė, todėl apsimoka dalį darbo perleisti per naktį, pavyzdžiui, įjungti skalbimo mašinas, indaploves, vandens šildytuvus.

Norėdami naudoti tokią sistemą, namuose turite įdiegti dviejų tarifų ar kelių tarifų skaitiklį.

Panaudokite saulės energiją

Švariausia vidutiniam vartotojui prieinama energija yra saulės energija.

Saulės baterija leis saulės energiją paversti tiesiogine elektros srove. Struktūriškai tai yra fotoelektrinių keitiklių rinkinys, esantis plokščiame skydelyje. Kol kas tokios baterijos nėra naudojamos kaip vienintelis energijos šaltinis, tačiau jų efektyvumas, taigi ir naudojimo tinkamumas, nuolat auga.

Vasaros nameliuose dažnai galite pamatyti sodo lempas, kurios veikia ant saulės kolektorių. Tokioje lempoje esanti baterija dieną kaupia energiją, o tamsoje ją sunaudoja. Šiuolaikiniuose modeliuose yra valdiklis, kuris įjungia lempą, kai nepakanka natūralios šviesos, taip pat išjungia prietaisą, jei jis tampa pakankamai šviesus.

Įdiekite judesio jutiklius

Judesio jutikliai įjungia ir išjungia šviesą, kai aptinka judėjimą. Tokie įtaisai gali būti montuojami aikštelės teritorijoje, įėjime, ilgame koridoriuje ar bet kurioje didelėje patalpoje. Jutiklių dėka šviesa nebus įjungta visą laiką.