Visagalis vatas: kaip sutaupyti elektros energiją bute

Kiekviename bute yra sumontuoti elektros skaitikliai, o sąskaitos išrašomos pagal jų rodmenis. Ekspertai kalbėjo apie tai, kaip registruojamas elektros suvartojimas, apie skaitiklių aptarnavimo taisykles ir apie būdus, kaip sutaupyti elektros energijos.

elektros skaitikliai, siekiant taupyti elektrą

Kokiais dar būdais galima taupyti elektrą namuose?

Būtina pakeisti senus laidus, kurie, beje, ne tik suvalgo per daug elektros, bet ir yra nesaugūs - gali užsidegti ir sukelti nepataisomą tragediją.

Šaldytuvo geriau nestatyti šalia akumuliatoriaus ir tiesioginių saulės spindulių: dėl saulės kaitros jis įsijungs dažniau palaikydamas reikiamą temperatūrą. Verta reguliariai dulkėti šviestuvus ir reguliariai plauti langus: tokiu būdu bus daugiau šviesos nenaudojant papildomų prietaisų.

Dulkių siurblį patartina reguliariai valyti: užsikimšus dulkių surinktuvui, daugiau laiko praleidžiama to paties paviršiaus ploto valymui, o tai reiškia daugiau elektros energijos. Taip pat geriau virti elektriniame virdulyje tiek vandens, kiek reikia, kad jis veiktų mažiau, o ant elektrinių viryklių naudokite tiksliai tokio dydžio degiklius: elektra bus išleidžiama tik indams šildyti, o ne šildymui oras.

Verta išjungti prietaisus, jei jie šiuo metu nenaudojami: geriausia, kai po naudojimo geriau iš karto atjungti elektrinį virdulį ar skrudintuvą. Jei įmanoma, verta pakeisti jungiklius dimeriais, kurie leidžia sklandžiai reguliuoti apšvietimo lygį. Taip pat prie viršutinės šviesos galite pridėti vietinį apšvietimą. Norint apšviesti atskirą plotą, geriau naudoti toršerus, naktinius žibintus, modulines lempas.

Kaip galite taupyti elektrą naudodami buitinius prietaisus?

Galite sutaupyti elektros energijos, pakeisdami buitinius prietaisus moderniais - A, A +, A ++ ir aukštesnės energinės klasės. Tai aukščiausi buitinių prietaisų energijos vartojimo efektyvumo rodikliai. Jie yra brangesni, tačiau kainos skirtumą paprastai kompensuoja sutaupytos elektros sąnaudos per maždaug 2–3 naudojimo metus.

Kiekvieno įrenginio energijos vartojimo efektyvumo rodiklio apskaičiavimas yra skirtingas. Pavyzdžiui, skalbimo mašinai tai yra kW per valandą ir didžiausios apkrovos santykis, o televizoriams - kW per valandą ir ekrano ploto santykis. Daugiausia energijos sunaudojama mažėjimo tvarka: skalbimo mašina, indaplovė, elektrinė viryklė, mikrobangų krosnelė, virdulys, lygintuvas ir kt.

Kaip galite sutaupyti elektros energijos naudodamiesi technologijomis?

Norint sutaupyti elektros energijos, verta pakeisti senas kaitrines lempas moderniomis šviesos diodų lemputėmis: jei pristatysite šiuolaikines technologijas su lempų šviesos srauto reguliavimu ir naudosite natūralios šviesos jutiklius, pirmuoju atveju galite sutaupyti 58 proc. Kitas. Pritaikę visą energijos taupymo priemonių arsenalą, įskaitant judesio jutiklius, galite sutaupyti 82% energijos.

Faktas yra tas, kad kaitrinė lempa vidutiniškai sunaudoja 60 W per valandą, o LED - 8 W. Tačiau tokių lempų naudojimas vis tiek yra daug pelningesnis dėl mažų energijos sąnaudų ir ilgo tarnavimo laiko (kaitrinės lempos degimo laikas yra pusantrų metų, LED lempos - penkeri metai). Vidutiniškai atsipirkimas įvyksta po 1, 5-2 eksploatavimo metų, tačiau viskas priklauso nuo lempos naudojimo intensyvumo.

Kokiais būdais galite taupyti elektrą namuose naudodami skaitiklius?

Vienas iš būdų žymiai sumažinti energijos sąnaudas yra kelių tarifų elektros skaitiklių įrengimas. Kiekviename bute yra visą parą veikiančių prietaisų, tokių kaip šaldytuvai. Naktį elektros tarifas yra beveik keturis kartus mažesnis nei dieną. Didžiausią sutaupymą galima pasiekti įjungus galingus elektros prietaisus, pavyzdžiui, skalbimo mašiną ir indaplovę, naktį.

Tačiau norint pasirinkti tinkamą tarifą, reikia išanalizuoti savo gyvenimo būdo ir vartojimo statistiką pagal dienos zonas. Taigi, pavyzdžiui, dviejų tarifų apskaita tinka tiems, kurie dieną dirba. Trijų tarifų tarifas yra naudingesnis tiems namų ūkiams, kuriuose yra šeimos narių, kurie nedirba ar nedirba namuose, nes su tuo dienos tarifas yra šiek tiek mažesnis nei taikant dviejų tarifų apskaitą.

Ar man reikia aptarnauti skaitiklius? Kas tai turėtų daryti?

Elektrinis skaitiklis yra sudėtingas techninis įtaisas, todėl jį reikia valdyti ir tinkamai prižiūrėti. Įpareigojimas butuose įrengti individualų elektros energijos apskaitos prietaisą, užtikrinti saugumą ir savalaikį pakeitimą, priskiriamas savininkui.

Visiems elektros apskaitos prietaisams yra nustatytas kalibravimo intervalas - gamintojo nustatytas laikotarpis (nurodytas skaitiklio pase), per kurį garantuojamas teisingas elektros skaitiklio veikimas. Šiuolaikiniams skaitikliams vidutiniškai tai yra 16 metų.

Jei šis intervalas yra pasibaigęs, skaitiklis laikomas neveikiančiu ir negalima atsižvelgti į jo rodmenis, o generuojant sąskaitas, suvartojamos elektros energijos kiekis nustatomas pagal ankstesnių laikotarpių vidutinį mėnesio suvartojimą ir vartojimo standartus.

Galite užsisakyti patikrinimą specializuotoje metrologinėje organizacijoje. Po patikrinimo būtina pateikti patvirtinamuosius dokumentus aptarnaujančiam klientų biurui.

Kas nustato elektros tarifus ir ar įmanoma tai kažkaip kontroliuoti nuomininkui?

Elektros energijos tarifus vartotojams nustato Ekonominės politikos ir plėtros departamentas, remdamasis visų elektros rinkos subjektų prašymais: nuo elektrinių gamybos iki elektros tiekimo įmonės.

Yra trys tarifų grupės gyventojams: vieno tarifo, dviejų tarifų ir trijų tarifų. Pirmuoju atveju visa elektros energija dienos metu laikoma tuo pačiu tarifu. Antroje sąskaitos išrašomos dviejose dienos zonose - T1 (7. 00-23. 00) ir T2 (23. 00-7. 00); trečia, didžiausia apkrovos zona pridedama prie dienos ir nakties zonų ir padalijimas jau yra trijų tarifų - T1 (7. 00-10. 00; 17. 00-21. 00), T2 (23. 00-7. 00) ir T3 (10. 00-17. 00; 21. 00) -23, 00).

Be to, tarifai skiriasi priklausomai nuo to, kokiomis krosnelėmis yra namas: dujinės ar elektrinės.

Kaip registruojamas elektros suvartojimas?

Elektros apskaita gyvenamosiose patalpose atliekama naudojant individualius elektros skaitiklius. Vienas yra suskirstytas į du pagrindinius tipus. Pirmasis tipas yra mechaninis (arba indukcinis), kuris butuose buvo įrengtas nuo sovietinių laikų. Jų darbas pagrįstas atsiskaitymo principu - kiekviena disko revoliucija registruoja tam tikrą sunaudotą energiją. Antrasis - modernesni elektroniniai skaitikliai, kurie skirstomi į vienkartinius ir daugia tarifus.

Norint teisingai apskaičiuoti suvartotą elektros energiją, būtina kiekvieną mėnesį jų rodmenis perduoti energijos pardavimo įmonei.

Tuo atveju, kai rodmenys nebuvo perduoti, skaičiavimai atliekami remiantis ankstesnių laikotarpių vidutinėmis mėnesio elektros energijos sąnaudomis. Jei vartotojas pamiršo perduoti rodmenis ir jis buvo apskaičiuotas pagal mėnesio vidurkį, paskesnis rodmenų perdavimas bus automatiškai perskaičiuotas pagal faktinį suvartojimą. Tuo pačiu metu būtina sumokėti kvitą, gautą remiantis vidutiniais mėnesio rodmenimis, kad būtų išvengta baudų ir kitų priemonių, susijusių su įsipareigojimų nevykdymu, kaupimo. Į šias lėšas bus atsižvelgta atliekant tolesnį perskaičiavimą. Kas šešis mėnesius atliekamas „nuo durų iki durų" ratas ir atliekami elektros skaitiklių kontroliniai rodmenys, po to atliekamas perskaičiavimas tiems, kurie neperduoda šių rodmenų.

Tarp šiandien egzistuojančių „išmaniųjų" namų technologijų atsirado ir nuotolinio skaitiklių rodmenų įrašymo ir perdavimo sistemos - absoliučiai visų prietaisų rodmenys imami ir perduodami skaičiuoti kiekvieną mėnesį vieną dieną. Dabar dalis naujų pastatų nuomojama jau su tokiomis sistemomis.

Norėdami organizuoti tokią sistemą namuose, turite susisiekti su valdymo organizacija, nes nepakanka nusipirkti vieno skaitiklio atskiram butui.