Energijos taupymas namuose

Gamyklose, mokyklose, ligoninėse ir darželiuose yra daug energijos taupymo sistemų. Bet paprastas žmogus labiausiai jaučia, kiek sunaudoja energijos, kai gauna sąskaitas už sunaudotą vandenį, dujas ar elektrą. Jei žmogus supranta, kad reikia taupyti pinigus savo bute ar name, jis supras gamtos išteklių išsaugojimo svarbą pasauliniu mastu.

Pagrindinės energijos taupymo kryptys kasdieniame gyvenime

Atsižvelgiant į klimato sąlygas, būsto tipą ir dydį, šildymo sistemas, dujų prieinamumą, specifinės priemonės, skirtos taupyti išteklius, gali skirtis. Tačiau pagrindinės energijos vartojimo efektyvumo kasdieniame gyvenime gerinimo kryptys yra šios:

 • Taupoma šiluma.Sienų, lubų ir rūsių izoliacija. Langų ir durų pakeitimas naujais metaliniais-plastikiniais arba senų sandarinimas, plyšių ir skylių sandarinimas. Montavimas už aliuminio folijos arba šilumą atspindinčio ekrano radiatoriaus. Ketaus radiatorių pakeitimas bimetaliniais arba aliumininiais. Įstiklintas lodžija ir balkonas. Visa veikla komplekse padės padidinti kambario temperatūrą 4-5 laipsniais, nedidinant energijos nešiklio vartojimo.
 • pašalinus šilumos nutekėjimą namuose, taupoma šilumos energija
 • Taupyti vandenį.Suvartoto vandens apskaitos prietaiso įrengimas. Maišytuvų sukamųjų čiaupų keitimas svirtiniais jungikliais. Tikrinti ir taisyti tualeto bakelį, įrengti dviejų mygtukų baką. Maudykitės rečiau, daugiau naudokite dušą. Neįjunkite vandens visa srove, nebent tai būtina. Skutimosi ar dantų valymo metu atsukite čiaupą. Indų plovimo mašiną ir skalbimo mašiną naudokite, kai jos yra gana pilnos. Apskritai įmanoma pasiekti, kad vandens suvartojimas sumažėtų 3-4 kartus.
 • Taupomos dujos.Naudojant individualų šildymą dujomis, visos šilumos ir karšto vandens išsaugojimo priemonės automatiškai leidžia sutaupyti dujų. Ruošiant maistą racionalu naudoti šiuolaikinius nerūdijančio plieno indus su poliruotu dugnu. Visi indai turi būti švarūs, lygūs ir pritaikyti kaitvietės dydžiui. Patikrinkite orkaitės durelių sandarumą, kad neišeitų karštas oras. Išlaidų sumažinimo perspektyva yra 2–3 kartus.
šilumai, ypač dujoms, tenka svarbus vaidmuo taupant energiją

Elektros taupymo namuose būdai

Yra daugybė būdų, kaip sumažinti elektros suvartojimą, kai kuriems iš jų reikia palyginti didelių finansinių investicijų, kai kuriems jie yra gana paprasti.

Tarp dažniausiai naudojamų:

 • Kaitinamųjų lempų pakeitimas LED ar fluorescencinėmis lempomis. Išleistos lėšos gana greitai kompensuojamos sumažinant elektros sąnaudas ir daug ilgesnį tarnavimo laiką, per kurį lemputė atsiperka 8–10 kartų.
 • kaitinamųjų lempų pakeitimas šviesos diodais leis sutaupyti apšvietimo
 • Maksimaliai išnaudokite natūralią šviesą. Geriau pakelkite žaliuzes ant langų, atitraukite arba nuimkite užtemimo užuolaidas, nuplaukite langus. Tai leis žibintus įjungti daug vėliau. Šviesių spalvų buto remontas leis rečiau naudoti elektrą dienos metu.
 • Žingsnis po žingsnio ar vienkartinis buitinių prietaisų pakeitimas naujais, turintiems energijos taupymo klasę A. Jie sunaudoja apie 50% mažiau elektrikų nei seni.
 • Šaldytuvo montavimas atokiau nuo viryklės ir radiatorių gerai vėdinamoje vietoje. Reguliarus atšildymas ir, jei reikia, durų plombos pakeitimas.
 • Išjunkite šviesą, palikdami kambarį ilgiau nei 5 minutes. Sumažinus elektros prietaisų naudojimą budėjimo režimu, per metus galima sutaupyti iki 300 kW elektros energijos. Nustatymas automatiškai perjungti kompiuterį į miego režimą, kai nustojate jį dirbti.
 • Racionalus elektrinės viryklės naudojimas, aukštos kokybės indų naudojimas plokščiu dugnu. Laiku išjunkite viryklę, kepimui sunaudokite mažiau vandens, kepimo metu keptuvę uždenkite dangčiu.