Kaip sutaupyti elektros energijos – globalūs optimizavimo būdai ir paslaptys kiekvienai dienai

Kelias į finansinį mokumą prasideda nuo smulkmenų, moko tie, kurie tą mokumą pasiekė. Sklando legendos apie iš pažiūros smalsius pavienių turtingųjų įpročius: savo įpročius susikūrė tik kukliausiose parduotuvėse apsirengęs Henry Fordas, visame pasaulyje žinomo parduotuvių tinklo įkūrėjas, visą gyvenimą viešuoju transportu keliavęs su pensininko bilietu. įmonės koncepcija. Galbūt rasti idėją, kaip sutaupyti elektros energijos arba apskritai sutaupyti komunalinių paslaugų, yra pirmas žingsnis siekiant išsiaiškinti paslaptį, kaip tapti turtingu? Bet kokiu atveju šios paprastos paslaptys padės sutaupyti iki trečdalio šeimos biudžeto.

Pasaulinis gyvenamojo ploto optimizavimas siekiant taupyti energiją

Planuodami sutaupyti elektros energiją, galite iš anksto susitvarkyti savo namus ir gyvenimą taip, kad atsisakytumėte nereikalingų ir beprincipinių išlaidų. Tiems, kurie jau įsigijo skaitiklius ir atliko kapitalinį remontą, šie patarimai vargu ar bus aktualūs. Bet jei buto pirkimas tik planuojamas ir būsimas savininkas turi pasirinkimą, kai kuriuos balus galima paskaičiuoti iš anksto.

Buto ir langų vieta

Niekas neleidžia taip sutaupyti elektros energijos, kaip natūralios šviesos ir šilumos gausa. Tokias sąlygas sudaro langai ir balkonai su vaizdu į saulėtą pusę. Būtent todėl butai „į pietus" nekilnojamojo turto rinkoje vertinami kiek brangiau. Tačiau šios išlaidos atsipirks su palūkanomis: galimybė dirbtinį apšvietimą įjungti net po pusvalandžio suteikia, kaip nesunku paskaičiuoti, iki 2% išlaidų. Atsižvelgiant į tai, kad tokia patalpa greičiau įšyla, o kambariniams augalams ir akvariumams reikia mažiau papildomo apšvietimo, galite drąsiai padidinti šį skaičių iki 5%.

Svarbu ir pasirinkto objekto aukštis: siaurų gatvelių pirmuosius aukštus uždaro kaimyniniai namai. Saulėlydžio ir saulėtekio metu, kai viršutinės pakopos dar puikiai apšviestos, pirmuose lygiuose ir cokoliuose jau tamsu. Todėl jei nenorite leisti pinigų beveik visą parą įjungtam sietynui ir taupyti elektros energiją, prasminga pagalvoti apie vidurinius aukštus, kurie taip pat yra patogesni gyvenimo prasme.

Jei kalbėsime apie šilumos taupymo būdus, rekomenduojama atsisakyti kampinių butų ir kambarių virš arkų.

Palėpių ir antstatų savininkai turės permokėti už šildytuvus. Išoriniai įėjimai, kaip taisyklė, taip pat yra labiau vėdinami, tai yra, jiems reikia papildomo šildymo.

Langų ir balkonų apdaila

Jei pakeisti patį butą dėl noro sumažinti įmoką yra nesąmonė, remonto metu visiškai įmanoma atsižvelgti į energijos taupymo veiksnį. Visų pirma, tai susiję su langų ir balkonų išdėstymu. Ir šiuo klausimu ekonomika yra medalis su dviem pusėmis. Įsigijus pigų ir nekokybišką stiklo paketą, šildytuvą reikės naudoti visą šaltąjį laikotarpį. Rėmai turi būti kelių kamerų, stiklai – stori. Tačiau šviesos pralaidumo mažinimas bus priešingas – norint rečiau naudoti dirbtinius šaltinius, reikia natūralios šviesos. Atitinkamai, rėmai turi būti kuo siauresni, o stiklas turi uždengti maksimaliai. Svajonė yra panoraminiai langai, jei kambario išdėstymas ir plotas leidžia tokį architektūrinį patobulinimą.

taupyti pinigus elektrai

Ir balkonas, ir lodžija, ir pati patalpa, jei ji nėra pakankamai izoliuota, turi būti kruopščiai izoliuota. Putplasčio ar mineralinės vatos ritinėlio įsigijimo išlaidos atsipirks jau pačią pirmąją šaltą žiemą.

Iš karto reikia pažymėti, kad problema neapsiriboja plačių langų buvimu, jiems vis tiek reikia suteikti funkcionalumą. Renkantis rėmus reikia orientuotis į modelį, kuris padėtų greitai atnaujinti ir išvėdinti patalpą, bet neatšaltų. Renkantis užuolaidas ar žaliuzes pirmenybė teikiama komplektams su dalinio ir nepilno užtemdymo galimybe. Tai arba šviesus tiulis, dengiantis vaizdą ir tankūs gobelenai, arba besiskleidžiančios japoniškos drobės. Taigi intymią atmosferą galite sukurti ne įjungę žvynelį, o iš dalies uždengę angas.

Kambario apdaila

Kaip bebūtų keista, pertvarkymas tiesiogiai įtakoja idėjos sutaupyti reikiamus išteklius įgyvendinimo sėkmę. Jei sienoms bus parinktos šviesios spalvos, šviestuvus teks naudoti rečiau. Minkšti baldai sukuria šilumos ir komforto jausmą, o plieno ir mėlyni atspalviai nesąmoningai sukels šaltumo jausmą. Užmetus antklodę ant kėdės, kuri taip pat yra įspūdingas aksesuaras, sumažina norą įjungti šildytuvą.

Šilčiausi tonai – karamelė, „kava su pienu", vanilė netgi skamba šildantis. Įrengus kambarį tokiomis spalvomis, nuo sienų iki tekstilės, tikrai sumažės šviesos ir šilumos prietaisų apkrova.

Gudrybės taupyti elektrą

Jei kardinalus gimtojo lizdo pertvarkymas dar reikalauja laiko ir pastangų, tai individualūs būdai, leidžiantys sutaupyti elektros energijos, gali būti įgyvendinami akimirksniu. Ir jei apibendrinsite visas šias paslaptis, sutaupysite elektros energijos dar 5–7%:

 1. LED ir LED lempos tikrai sumažina skaitiklio sukimosi greitį. Be to, jas teks keisti daug rečiau nei kaitrines lempas.
 2. Judesio jutikliai ir lėtai blunantys dimmeriai yra praktiškas būdas nenaudoti šviesos ten, kur jos nereikia. Jie neleis pamiršti ir palikti įjungtos lemputės.
 3. Prožektorių įrengimas pagrindinėse būsto ir zonavimo srityse leidžia neįjungti šviesos visame kambaryje, jei to reikia, pavyzdžiui, virš kėdžių. Stalinės lempos, šviestuvai ir toršerai papuoš kambarį ir leis be reikalo nedeginti kelių bėgių sietyno.
 4. Prie liustra, kurioje yra keletas lempų ar lygių, turite išsišakoti į kelis raktus. Taigi, jei nereikia ryškios apšvietimo, galite įjungti tik dalį įrenginio.
 5. Visi naudoti elektros prietaisai turi praeiti griežčiausią kontrolę net ir perkant. Energiją taupančių prietaisų klasė žymima A, AA, AAA. Nedidelis antkainis, kurį tokia įranga gauna iš gamintojo, atsiperka jau pirmaisiais naudojimo metais.
 6. Paprastai turėtumėte atsisakyti senų elektros prietaisų, ypač virdulių ir šildytuvų, taip pat vamzdinių televizorių ir lygintuvų. Šie įrenginiai tiesiogine prasme sunaudoja elektros energiją. Nauji modeliai, pagaminti pagal novatorišką dizainą, yra daug išmanesni ir taupesni energiją. Jie taupo energiją, o malonumas jas taip pat gali būti naudingas.
 7. Šilumą atspindintys ekranai, kuriuos netgi galite pasigaminti iš folijos ir kartono, labai padidina radiatorių ir bet kokių šildytuvų efektyvumą. Padėjus tokią platiną už įrangos, ji įsijungs rečiau.
 8. Dalinės apkrovos modeliai (skalbimo mašinos), su autonominiu atskirų segmentų (šaldytuvo ir šaldiklio) veikimu, miego režimais kompiuteriams ir nešiojamiesiems kompiuteriams leidžia sutaupyti pinigų, jei savininkas šias funkcijas naudoja teisingai.
 9. Neužtenka nusipirkti gerą įrenginį, reikia jį teisingai naudoti. Šildymas tuščiąja eiga ir įrenginio laikymas „paruoštoje" yra patys įžūliausi vagys. Laikrodžiai ant skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, viryklės ir net šaldytuvo vargu ar yra būtinybė. Ir jei šaldytuvo negalima išjungti, tada „skalbyklė" ir kavos virimo aparatas, atvirai pasakius, veltui „kabo" ant lizdo. Visų įrenginių atjungimas prieš išeinant yra gera praktika, tačiau tai užima daug laiko. Išėjimas – specialios jungtys su bendru atjungimo nuo tinklo mygtuku. Būtent jam turėtų būti patikėta pareiga išjungti visą virtuvės elektros architektūrą.
 10. Atskirai verta paminėti šaldytuvą, kaip pagrindinį elektros energijos vartotoją virtuvėje. Apie tai, kad nereikia pirkti didžiulės spintos 2 asmenų šeimai, buvo rašyta ne kartą. Tai taip pat sumažins galimybę išmesti lentynose pasimetusius produktus. Tačiau elektros energiją taupo ir šaldytuvo vieta: nukėlus jį nuo akumuliatoriaus, sąnaudos sumažės beveik 10%. Įprotis nedėti karšto maisto į šaldytuvą leidžia sutaupyti tiek pat. Žiemą balkonas puikiai susidoros su vėsinimo funkcijomis.

Vienas iš efektyviausių būdų taupyti elektros energiją – dviejų tarifų skaitiklio įrengimas. Kartu su atidėto paleidimo funkcijomis šis įrenginys suvalgys 2 kartus mažiau pinigų už tas pačias operacijas. Skalbimo mašinos ir indaplovės, duonkepės ir multicookeriai gali veikti naktį. Pelningos veiklos laikotarpis yra nuo 23: 00 iki 07: 00 ryto.

Tie, kurie bute naudoja elektrinę, o ne dujinę viryklę, turėtų papildomai pasiaiškinti, ar jiems priklauso lengvatos už elektros suvartojimą. Neturtingi ir socialiai neapsaugoti piliečiai turėtų užduoti tuos pačius klausimus socialinės apsaugos tarnyboms. Remiantis statistika, kas 4 paramos gavėjas nežino savo teisių.

Kur centas sutaupo rublį – taupome elektrą

Daugelis žmonių skeptiškai vertina patarimą taupyti energiją. Pasipylė prieštaravimai dėl balanso apskaičiavimo, kad visi šie metodai galiausiai duoda nedidelę sumą, o tai daugumai piliečių yra visiškai nekritiška. Į pasiūlymus ištraukti iš telefonų įkroviklius publika atsiliepia juokais. Bet tokie skaičiavimai buvo atlikti nedideliame bute, kuriame gyvena tik du gyventojai. Nesunku suskaičiuoti, kad kiekvienas iš namų ūkio narių suvartojimą padidina bent 30 proc. Šeimos biudžete tai jau rimtas skaičius. Tačiau dėl jos verta persvarstyti savo įpročius, juolab kad daugelis jų nereikalauja jokio specialaus darbo.

 • Išeidami išjunkite šviesą, šaukia sovietmečio plakatai. Šis patarimas vis dar laikomas aktualiausiu taupant elektrą.
 • Užsikimšusi įranga, nukalkinti virduliai ir neišvalyti dulkių siurbliai praranda efektyvumą, todėl tarnavimo laikas ilgesnis. Laiku atlikta priežiūra sumažins šias išlaidas.
 • Būtinas generalinis įrangos, langų, šviestuvų valymas. Nešvarūs abažūrai prastai praleidžia šviesą ir verčia įjungti papildomus šviesos šaltinius.
 • Naudojant kiekvieną įrenginį galima sutaupyti. Linai išlyginami daug kartų greičiau, jei jie iš anksto sudrėkinti. Mirkymo procesas sumažina pakartotinio skalbimo laiką. Didžiausias greitis ir virinimas plaunant daugumą daiktų nereikalingi.
 • Galutinį patiekalo gaminimą galima atlikti ant likusios viryklės šilumos, ją jau išjungus.
 • Nedidelis kavos virimo aparatas 1 puodeliui leis vienai vakarienei neužvirti pusės arbatinuko. Principas, kas būtina ir pakanka, yra svarbi ekonomikos sudedamoji dalis.

Psichologai teigia, kad visi įpročiai susiformuoja per 21 dieną. Jei rūpinsitės savimi tik 3 savaites, vadovaudamiesi šiomis paprastomis gudrybėmis, taupydami elektrą galite užsitikrinti nedidelę premiją kiekvieną mėnesį.